تاریخچه

شرکت فنی و مهندسی فولاد پایا

شرکت فنی و مهندسی فولاد پایا در سال 1373 با هدف ارائه خدمات فنی و مهندسی و خودکفایی در تامین و ساخت قطعات یدکی و تجهیزات صنایع فولاد، معادن، نفت، گاز وپتروشیمی در مجاورت فولاد خوزستان آغاز به کار نموده است.
از همان ابتدا با در پیش گرفتن سیاست ارائه خدمات و محصولات متمایز و خاص در سطح کشور با استفاده از توان متخصصین داخلی، مهندسی معکوس و تکیه بر انتقال دانش فنی از خارج کشور، تلاش در جهت افزایش تنوع تولید تجهیزات صنعتی به منظور کاهش وابستگی های صنعتی، افزایش کمی تولید ، ارتقاء بهره وری و بهبود مستمر کیفیت محصولات با هدف مشتری مداری به سرعت توانست اعتماد و اعتبار ویژه ای نزد کارفرمایان خود از قبیل صنایع فولاد، معادن، نفت، گاز و پتروشیمی کسب نماید.
از سال 1380 برنامه ریزی لازم جهت توسعه و ورود به پروژه های EPC ، تعمیر، نگهداری، بهره برداری و نصب و راه اندازی واحدهای مختلف فولادسازی در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر جذب و آموزش منابع انسانی متخصص، همزمان به توسعه فضای کارگاههای تولیدی و افزایش امکانات و تجهیزات مورد نیاز و ورود به اقدام نموده است . این روند رشد در سالهای گذشته با تلاش پرسنل ، همواره سیر صعودی خود را حفظ کرده است.
با توجه به سوابق گفته شده، از سال 1384 این شرکت با شروع پروژه احیاء مستقیم فولاد هرمزگان، وارد اجرای پروژه ها به روش مهندسی، ساخت و اجرا (EPC) شد. درحال حاضر این شرکت جزو معدود شرکت های مجری پروژه ها به روش مهندسی ، ساخت و اجرا (EPC) با تکیه خاص بر توان کارگاههای ساخت تحت پوشش خود است که دارای مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در رشته صنعت و معدن می باشد.
با تلاش مدیریت و پرسنل خود، همواره سیر صعودی را طی کرده وبازار کار خود در حوزه ساخت را در بازارهای داخلی در زمینه های فولاد و نفت و پتروشیمی و همچنین صادرات به کشورهای خارجی از جمله کویت و هند گسترش دهد و همچنین در حوزه تعمیر، نگهداری و بهره برداری به مدت پنج سال در بخش فولاد فعالیت داشته باشد.
از این رو شرکت فنی و مهندسی فولاد پایا با توجه به توان بالای علمی و عملی با لفعل و بالقوه وبا کادری مجرب و امکانات وسیع کارگاهی، آمادگی دارد تا در پیشبرد اهداف متعالی صنعت فولاد و معادن و نفت و گاز و پتروشیمی گام بردارد.

واحد های تولیدی:

این شرکت با دارا بودن دو کارگاه تولیدی یکی در اهواز به مساحت 50000 متر مربع و یکی دیگر در اصفهان به مساحت 15000 متر مربع با بیش از 45000 متر مربع سالنهای سرپوشیده صنعتی مجهز به جرثقیلهای سنگین سقفی، ماشین آلات متعدد و بیش از 500 نفر پرسنل در سطوح مختلف، توانایی تولید سالیانه 30000 تن انواع تجهیزات صنعتی را به ارزش تقریبی 1،200،000،000،000 ريال دارد.

واحد های پشتیبانی تولید:

این شرکت با واحدهای مهندسی، کنترل و تضمین کیفیت (QA, QC) و بازرگانی در دو بخش داخلی و خارجی مستقر در دفاتر تهران پشتیبان واحدهای تولیدی خود در اهواز، اصفهان و مهندسی خرید می باشد.

سهامدارن شرکت:

  1. شرکت خدمات فنی و بازرگانی آسکوتک آلمان 49%
  2. شرکت بین المللی مهندسی ایران- ایرتیک 17%
  3. پرسنل شاغل در شرکت 34%

زمینه های فعالیت:

  • مهندسی، ساخت، تامین، نصب و راه اندازی پروژه ها ی فولادی، معدنی، نفت، گاز وپتروشیمی